Internaționalul român Răzvan Marin a jucat 36 de minute pentru Ajax în meciul cu Ado Den Haag, din campionatul Olandei

ajax.nl
Răzvan Marin, Ajax

Răzvan Marin n-a jucat în Cupa Olandei, dar a bifat un nou meci în Eredivisie, anunță MEDIAFAX.

Duminică, la prânz, Ajax a făcut scor înainte de Crăciun cu Ado Den Haag: 6-1. Au fost șase marcatori diferiți pentru gazde (Ziyech, Van de Beek, Ekkelenkamp, Gravenberch, Tadic și Traore), care au condus cu 4-0 la pauză. Răzvan Marin a intrat pe teren în minutul 54, în locul lui Van de Beek, iar în minutul 74 a luat un cartonaș galben. Internaționalul român a bifat doar 5 meciuri din postura de titular în campionatul Olandei, iar în grupele Ligii Campionilor n-a prins vreun minut.

Ajax a ratat calificarea în optimile UCL, după ce a atins semifinalele în sezonul trecut, iar în 16-imile Europa League o va întâlni pe Getafe (20 și 27 februarie).

44 de puncte are Ajax în fruntea clasamentului din Eredivisie. Echipa lui Răzvan Marin are 3 puncte peste revelația Alkmaar.