Irina Begu a abandonat meciul, în setul 2, din optimile turneului ITF de la Cairo. Elena-Gabriela Ruse merge mai departe, în sferturi

Irina Begu

Irina Begu, locul 97 WTA şi cap de serie numărul 4, a abandonat meciul din optimile de finală ale turneului ITF de la Cairo, cu premii în valoare totală de 60.000 de dolari.

Ea s-a retras de pe teren la scorul de 4-6, 1-2, în partida cu ucraineanca Daria Snigur, locul 231 WTA, potrivit News.ro.

Însă Elena Gabriela Ruse, lcoul 178 WTA şi cap de serie numărul 8, a acces în sferturile de finală, după ce a întrecut-o, cu scorul de 6-4, 6-4, pe rusoaica Anastasia Komardina, locul 213 WTA.

Irina Bara, locul 162 WTA şi cap de serie numărul 6, a părăsit competiţia în optimi, după ce a fost învinsă, cu scorul de 6-4, 6-4, de croata Tereza Mrdeza, locul 251 WTA, venită din calificări.