Jandarmii bucureşteni au aplicat 7 sancţiuni contravenţionale, în valoare totală de 7.000 de lei, participanţilor la Saga Festival şi au fost întocmite actele necesare începerii cercetărilor pentru 77 de fapte de natură penală pentru încălcări ale legii privind prevenirea şi combaterea traficului şi consumului ilicit de droguri, dar şi portul sau folosirea fără drept de obiecte periculoase.
''În perioada 3-4 iunie, în urma încălcării normelor legale în vigoare de către anumiţi participanţi, jandarmii au aplicat 7 sancţiuni contravenţionale, în valoare totală de 7.000 de lei, conform prevederilor Legii nr. 61 din 1991 privind sancţionarea faptelor de încălcare a unor norme de convieţuire socială, a ordinii şi liniştii publice, cu modificările şi completările ulterioare'', informează Jandarmeria Capitalei.
Totodată, au fost întocmite actele necesare începerii cercetărilor pentru 77 de fapte de natură penală, în urma constatării, împreună cu BCCO Bucureşti, a unor încălcări ale prevederilor legale privind prevenirea şi combaterea traficului şi consumului ilicit de droguri, dar şi portul sau folosirea fără drept de obiecte periculoase, precum şi furtul calificat.
Jandarmii au dat iama în participanții la Saga Festival: Nu mai puțin de 77 de fapte penale cercetate
Explorează subiectul
Articole Similare

5
Șofer beat, urmărit în Pitești: a lovit mașini parcate și autospeciala poliției
5

21
Majestatea Sa Margareta: Seniorii au un rol esenţial în familie şi comunitate
21

12
Şeful Salvamont Sibiu: Recomandări pentru turiştii care merg pe munte după prima ninsoare
12

1.997
Cum a ajuns `regele ciobanilor` să fenteze UE după condamnarea definitivă pentru evaziune - Și-a interpus părinții bătrîni și fiica în mecanismul infracțional
1.997

88
Premieră la Politehnica București: noul conducător de doctorat marchează istoria universității
88

1.676
Apar noi sfinți și sărbători în calendarul ortodox: decizia luată de Sfântul Sinod al Bisericii Ortodoxe Române
1.676

97
Accident rutier pe DN 1, în Otopeni: un pieton rănit
97

42
Cătălin Predoiu: Violenţa domestică nu poate fi eradicată doar prin instituţiile de forţă, e nevoie de multă prevenţie
42

50
Sorin Grindeanu: România spune STOP violenței domestice
50

3.590
Începe greul pentru `regele ciobanilor` - EPPO l-a dat pe mâna judecătorilor pentru fraudare de fonduri europene de peste 2 milioane de euro
3.590

231
Șefa Parchetului European a descins la un mare fermier din România și la o instituție cheie: milioane de euro în joc prin fraudă
231

82
Băuți în timpul programului. Doi angajați CFR testati pozitiv la alcool în timpul unor controale
82

1.205
Noi hotărâri ale Sfântului Sinod al Bisericii Ortodoxe Române
1.205
Comentează