Jimmy Durmaz a primit ameninţări cu moartea după meciul cu Germania

cupa mondiala

Internaţionalul suedez Jimmy Durmaz a primit ameninţări cu moartea pe reţelele de socializare, după meciul pierdut de Suedia, sâmbătă seară, scor 1-2, în faţa naţionalei Germaniei, în grupele Cupei Mondiale, informează Le Figaro, citat de news.ro.

Durmaz este acuzat de fani pentru faultul care a dus la golul marcat din lovitură liberă de Toni Kroos, care a adus victoria Germaniei.

Pe reţelele de socialiare circulă mesaje de ură, insulte cu caracter rasist şi ameninţări cu moartea care îl vizează pe Durmaz.

Germania, campioana mondială en-titre, a învins Suedia, scor 2-1, sâmbătă, la Soci, cu un gol marcat de Toni Kroos, în minutul 90+5.

Suedia a deschis scorul prin Toivonen, în minutul 32, iar pentru Germania a egalat Reus, în minutul 48. În minutul 90+5, Kroos a adus victoria campioanei mondiale cu o lovitură liberă de la marginea careului.