Jucătorul Florin Tănase: Anul viitor trebuie să realizăm eventul

FCSB Florinel Coman, Florin Tănase

Jucătorul Florin Tănase a declarat, miercuri seară, că este extrem de fericit pentru câştigarea Cupei României, subliniind că FCSB va trebui ca anul viitor să realizeze eventul, anunță news.ro.

"Am avut un meci dificil, dar ne bucurăm că am reuşit să câştigăm trofeul. Anul viitor trebuie să câştigăm eventul. Cu siguranţă şi domnul Vintilă merită o medalie", a declarat Tănase.

FCSB a câştigat Cupa României, primul trofeu după cinci ani, după ce a învins, miercuri, pe Stadionul Ilie Oană din Ploieşti, cu scorul de 1-0 (0-0), echipa Sepsi Sfântu Gheorghe. Golul a fost marcat de Denis Man, în minutul 65, după o gravă eroare defensivă a adversarilor. FCSB a cucerit ultima dată trofeul în 2015, an în care a reuşit eventul. Acesta a fost primul meci al noului antrenor al FCSB, Anton Petrea, care l-a înlocuit pe Bogdan Argeş Vintilă.

Bouhenna (Sepsi) a fost eliminat, în minutul 80, după ce a primit al doilea cartonaş galben.