Managerul lui Khabib Nurmagomedov, Ali Abdelaziz, a declarat că mai mulți oameni de afaceri din Arabia Saudită sunt dispuși să plătească 100 de milioane de dolari pentru o luptă între luptătorul său și Conor McGregor. Abdelaziz a mai spus că arabii vor o luptă și între Khabib și Floyd Mayweather, potrivit Mediafax.
Citește și: Se cer 4 măsuri urgente! Solicitare către ministrul Educației, Monica Anisie!
”Niște oameni de afaceri din Arabia Saudită s-au întâlnit cu mine și vor să plătească 100 de milioane de dolari pentru o luptă între Khabib și Conor, în Arabia Saudită. Vor să îl plătească lui Khabib 100 de milioane de dolari pentru o luptă cu Floyd. Nu prea contează, dar eu cred că e mai probabil să vedem o luptă între Khabib și Floyd. Deocamdată mă gândesc doar la un psihopat pe nume Tony Ferguson. Sfatul meu pentru Conor este să meargă să lupte cu Justin Gaethje”, a declarat Ali Abdelaziz, pentru TMZ Sport.
Khabib Nurmagomedov își va apăra titlul mondial UFC de la categoria ușoară, la data de 18 aprilie, împotriva lui Tony Ferguson.
Comentează