• cea mai rapidă sursă de informaÈ›ii È™i È™tiri
  • experienÈ›a premium fără reclame sau întreruperi
  • în fiecare zi,cele mai noi È™tiri, exclusivități È™i breaking news
DESCARCÄ‚ APLICAÈšIA: iTunes app Android app on Google Play

Klopp special pentru Mourinho: Liverpool a bătut-o pe Tottenham, scor 2-1, cu un gol marcat în minutul 90

Jurgen Klopp

Liverpool a învins, miercuri seară, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, echipa Tottenham, într-un meci din etapa a XIII-a a campionatului Angliei.

Învingătorii au marcat prin Salah ’26 şi Firmino ’90. Pentru Tottenham a înscris Son, în minutul 33.

Alte rezultate din Premier League:

Fulham – Brighton 0-0

West Ham – Crystal Palace 1-1

Au marcat: Haller ’56 / Benteke ‘35

În minutul 70, de la oaspeţi a fost eliminat autorul golului, Christian Benteke.

Partidele Aston Villa – Burnley şi Sheffield United – Manchester United se vor disputa joi.