Lazio a învins, cu 4-1, Parma, în etapa a XXVIII-a a campioantului italian Serie A: Ștefan Radu a fost integralist

fc parma

Lazio, cu Ştefan Radu pe teren tot meciul, a învins, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 4-1 (4-0), echipa Parma, în etapa a XXVIII-a a campioantului italian Serie A, potrivit news.ro.

Lazio a condus cu 4-0 la pauză, după golurile marcate de Marusici '22, Luis Alberto '26 (p) şi '38 şi Lulici '44. Parma a înscris în repriza a doua, prin Sprocati '77.

Tot duminică, s-au înregistrat rezultatele Genoa - Juventus, scor 2-0, Atalanta - Chievo, 1-1, şi Empoli - Frosinone, 2-1.

În urma acestor rezultate, Juventus se menţine pe primul loc, cu 75 de puncte, urmată de Napoli, cu 57 de puncte şi de AC Milan, cu 51 de puncte, dar aceste ultime două echipe nu au jucat încă meciurile din etapa 28. Lazio este pe locul 6, cu 45 de puncte.