Liderii PSD stau ca pe ace, în așteptarea sentinței în cazul lui Liviu Dragnea: Lia Olguța Vasilescu acuză un proces politic

Autor: Alexandra Cruceru, Redactor

Publicat: 16-05-2018

Actualizat: 16-05-2018

Article thumbnail

Sursă foto: stiripesurse.ro

Ministrul Muncii și vicepreședinte al PSD, Lia Olguța Vasilescu, susține că procesul în care procurorii DNA cer 10 ani de închisoare pentru Liviu Dragnea este unul politic, iar din acest motiv speră într-o achitare din partea judecătorilor.

Citește și: Liviu Dragnea a EXPLODAT la adresa DNA, după ce procurorii au cerut 10 ani cu executare în fața ICCJ

”Din punctul meu de vedere, ar trebui să se meargă spre o achitare pentru Liviu Dragnea. (...) E clar că este un proces politic în cazul lui Liviu Dragnea și eu sper din toată inima că instanța să vadă acest lucru", a spus Lia Olguța Vasilescu, la TVR.

Google News
Comentează
Articole Similare
Parteneri