Liderul LaLiga, Real Sociedad, egal acasă cu Villarreal

real sociedad

Real Sociedad a terminat la egaliatte, scor 1-1 (1-1), meciul disputat, duminică, pe teren propriu, cu Villarreal, în etapa a XI-a a campionatului spaniol de fotbal LaLiga, potrivit news.ro.

Oaspeţii au deschis scorul, din penalti, în minutul 6, prin Gerard Moreno. Sociedad a egalat, în minutul 33, tot din penalti, prin Oyarzabal.

Citește și: Soția și Menajera, INTERPUSELE lui Daniel Tudorache - Lua prin intermediul lor diamante, vacanțe de lux, școli private, și aveau conturi și de 3 milioane de lei

În urma acestui rezultat, Real Sociedad se menţine pe primul loc, cu 24 de puncte. Formaţia de pe locul al doilea, Atletico Madrid, are 23 de puncte, dar din numai nouă meciuri disputate.

Villarreal ocupă locul 3, cu 20 de puncte, înaintea formaţiei Real Madrid, de pe locul 4, care a acumulat 17 puncte şi care a jucat zece partide.