DESCARCĂ APLICAȚIA: iTunes app Android app on Google Play Windows Phone Store
CELE MAI NOI ȘTIRI ȘI ALERTE BREAKING NEWS: ACTIVEAZĂ NOTIFICĂRILE

Liga I - rezultatele etapei a 11-a şi clasamentul

twitter.com
Liga I

Meciurile din etapa a 11-a a Ligii I de fotbal, ediţia 2021-2022, au loc de vineri până luni.

Rezultate:

Vineri 1 octombrie

CS Mioveni - FC Argeş 0-0, Stadion Orăşenesc - Mioveni

Arbitru: Istvan Kovacs (Carei); arbitri asistenţi: Vasile Marinescu (Bucureşti), Ovidiu Artene (Vaslui); arbitru de rezervă: Szabolcs Kovacs (Carei)

Observatori: Dan Victor Berbecaru (Râmnicu Vâlcea) - CCA, Ion Marin (Bucureşti) - LPF

AFC Chindia Târgovişte - FCSB 0-1 (0-0), Stadion ''Ilie Oană'' - Ploieşti

A marcat: Constantin Budescu (90+7 - penalty).

Cartonaş roşu: Milan Kocic (Chindia) 8.

Arbitru: Lucian Rusandu (Sfântu Gheorghe); arbitri asistenţi: Bogdan Gheorghe (Bucureşti), Imre-Laszlo Bucsi (Sfântu Gheorghe); arbitru de rezervă: Iulian Dima (Bucureşti)

Observatori: Alexandru Deaconu (Bucureşti) - CCA, Eduard Alexandru (Ploieşti) - LPF

Sâmbătă 2 octombrie

FC Dinamo Bucureşti - FC UTA Arad 2-2 (1-0), Stadion Dinamo - Bucureşti

Au marcat: Gabriel Torje (7), Deian Sorescu (54 - penalty), respectiv David Miculescu (63, 90+5).

Cartonaş roşu: Idriz Batha (UTA) 45+2.

Arbitru: Marian Barbu (Făgăraş); arbitri asistenţi: Valentin Avram (Bucureşti), Andrei Constantinescu (Bucureşti); arbitru de rezervă: Marcel Bîrsan (Bucureşti)

Observatori: Iosif Olah (Sfântu Gheorghe) - CCA, Romulus Chihaia (Bucureşti) - LPF

ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - FC Rapid Bucureşti 2-2 (2-2), Stadion Municipal - Sfântu Gheorghe

Au marcat: Kevin Luckassen (28 - penalty, 43), respectiv Petre Goge (3), Saifeddine Alami (10).

Cartonaş roşu: Saifeddine Alami (Rapid) 61.

Arbitru: Sebastian Colţescu (Craiova); arbitru de rezervă: Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava), Daniel Mitruţi (Craiova); arbitru de rezervă: Andrei Florin Chivulete (Bucureşti)

Observatori: Ioan Onicaş (Zalău) - CCA, Paul Cazan (Bucureşti) - LPF

Duminică 3 octombrie

FC Voluntari - FC Farul Constanţa (Stadion ''Anghel Iordănescu'' - Voluntari, 16:00)

FC CFR 1907 Cluj - CS Gaz Metan Mediaş (Stadion ''Dr. Constantin Rădulescu'' - Cluj-Napoca, 18:00)

FC U Craiova - Universitatea Craiova (Complex Sportiv - Craiova, 21:00)

Luni 4 octombrie

FC Academica Clinceni - AFC Botoşani (Stadion Dinamo - Bucureşti, 20:30)

Clasament

loc echipa M V E Î GM-GP P

1 CFR Cluj 10 9 0 1 15-5 24

2 FCSB 11 6 3 2 20-11 21

3 FC Botoşani 10 6 3 1 11-7 21

4 Farul 10 5 3 2 14-5 18

5 Rapid 11 5 3 3 13-9 18

6 FC Voluntari 10 6 0 4 14-12 18

7 UTA 11 4 5 2 11-8 17

8 Universitatea Craiova 10 5 1 4 15-10 16

9 FC Argeş 11 4 3 4 8-6 15

10 Chindia Târgovişte 11 3 4 4 8-8 13

11 CS Mioveni 11 3 2 6 6-13 11

12 Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 11 1 7 3 9-11 10

13 FC U Craiova 1948 10 2 3 5 8-11 9

14 Gaz Metan Mediaş 10 2 2 6 7-12 8

15 Dinamo 11 2 1 8 9-26 7

16 Academica Clinceni 10 0 2 8 8-22 2

Legendă: M - meciuri, V - victorii, E - egaluri, Î - înfrângeri, GM - goluri marcate, GP - goluri primite, P - puncte

ACTIVEAZĂ NOTIFICĂRILE

Fii la curent cu cele mai noi stiri.

Urmărește stiripesurse.ro pe Facebook

×
NEWSLETTER

Nu uitaţi să daţi "Like". În felul acesta nu veţi rata cele mai importante ştiri.