Ligue 1: Brest a învins la Le Havre şi este lider temporar în clasament

News.ro
minge fotbal poarta

Echipa franceză Brest a învins duminică, în deplasare, formaţia Le Havre, scor 2-1, în cadrul etapei a doua din Ligue 1. Cu această victorie, Brest este lider temporar în campionat, potrivit news.ro.

Brest a reuşit a doua victorie în startul acestui sezon, după ce a dispus cu 2-1 de Le Havre, şi a trecut, temporar, pe prima poziţie în clasamentul Ligue 1, cu şase puncte. Oaspeţii au deschis scorul în minutul 27 prin Romain Del Castillo, iar gazdele au egalat în minutul 51, la golul lui Kuzayev. Brest a înscris golul victoriei în minutul 55, prin Brassier, şi se pregăteşte pentru meciul din deplasare, cu Olympique Marseille.