Ligue 1: Ionuț Radu a fost titular în echipa lui Auxerre, care a suferit o înfrângere strânsă în fața lui PSG, scor 1-2

fcinter1908.it
ionut radu

Echipa franceză Auxerre a pierdut duminică seara, pe teren propriu, scor 1-2, în faţa formaţiei PSG, în etapa a 36-a din Ligue 1, scrie news.ro.

La Auxerre, parizienii au început devastator, marcând de două ori prin Mbappe în minutele 5 şi 7. Ionuţ Radu a închis apoi poarta gazdelor şi PSG nu a mai reuşit să marcheze. Radu s-a aflat la originea golului marcat de echipa sa, o degajare a portarului român a fost deviată cu capul de Nuno Da Costa pentru Lassine Sinayoko, iar acesta a înscris în minutul 51.

PSG are 84 de puncte şi se află pe primul loc în Ligue 1, iar Auxrre este pe locul 16, cu 34 de puncte.

Rezultate înregistrate duminică, în etapa a 36-a din Ligue 1:

Ajaccio – Rennes 0-5; Troyes – Strasbourg 1-1; Reims – Angers 2-2; Brest – Clermont 2-1; Nice – Toulouse 0-0; Lorient – RC Lens 1-3; Auxerre – PSG 1-2.