Lionel Messi, primul jucător care marchează 400 de goluri, în LaLiga

Lionel Messi Argentina

Lionel Messi a marcat, duminică, golul cu numărul 400 în prima ligă spaniolă, un record, în meciul pe care FC Barcelona îl dispută, la ora transmiterii acestei ştiri, pe teren propriu, cu Eibar, în etapa a XIX-a a LaLiga, scrie news.ro.

Argentinianul în vârstă de 31 de ani a înscris în minutul 53, golul de 2-0. El are 17 goluri în acest sezon, în campionat. Prima sa reuşită datează din 2005, dintr-un meci cu Albacete.

În minutul 67, FC Barcelona conduce cu 3-0, celelalte reuşite fiind în dreptul lui Luis Suarez, în minutele 19 şi 59.