DESCARCĂ APLICAȚIA: iTunes app Android app on Google Play Windows Phone Store
CELE MAI NOI ȘTIRI ȘI ALERTE BREAKING NEWS: ACTIVEAZĂ NOTIFICĂRILE

Lista echipelor promovate şi retrogradate din Liga Națiunilor

UEFA
liga natiunilor Nations League

Miercuri, s-au încheiat meciurile din faza grupelor celei de-a doua ediţii a Ligii Naţionilor. În urma rezultatelor înregistrate, tabloul competiţiei este următorul, potrivit news.ro:

Echipele calificate în faza finală: Italia (Grupa A1), Belgia (A2), Franţa (A3), Spania (A4);

Echipele care rămân în Divizia A: Olanda (A1), Polonia (A1), Danemarca (A2), Anglia (A2), Portugalia (A3), Croaţia (A3), Germania (A4);

Echipele retrogradate în Divizia B: Bosnia-Herţegovina (A1), Islanda (A2), Suedia (A3);

Comisia de Disciplină a UEFA va stabili a patra formaţie retrogradată, după omologarea meciului Elveţia - Ucraina din grupa a patra, anulat de autorităţile elveţiene după ce în lotul oaspeţilor au fost înregsitrate şase cazuri de infectare cu noul coronavirus.

SURSE Jean de la Craiova și Denisa de la Bambi, politicieni și alți artiști, VICTIME ale grupării DESFIINȚATE de DIICOT - Erau căutate datele bancare

Echipele promovate în Divizia A:  Austria (B1), Cehia (B2), Ungaria (B3), Ţara Galilor (B4);

Echipele care s-au menţinut în Divizia B:  Norvegia (B1), România (B1), Scoţia (B2), Israel (B2), Rusia (B3), Serbia (B3), Finlanda (B4), Irlanda (B4);

Echipele care au retrogradat în Divizia C: Irlanda de Nord (B1), Slovacia (B2), Turcia (B3), Bulgaria (B4);

Echipele care au promovat în Divizia B: Muntenegru (C1), Armenia (C2), Slovenia (C3), Albania (C4);

Echipele care s-au menţinut în Divizia C: Luxemburg (C1), Azerbaidjan (C1), Macedonia de Nord (C2), Georgia (C2), Grecia (C3), Kosovo (C3), Belarus (C4), Lituania (C4);

Echipele care vor da un baraj pentru menţinere/retrogradare în/din Divizia C: Cipru (C1), Estonia (C2), Moldova (C3), Kazahstan (C4)

Meciurile de baraj (24/25 şi 28/29 martie 2022): Kazahstan - Moldova, Cipru - Estonia (echipele învinse după dubla manşă vor retrograda în Divizia D)

Echipele care au promovat în Divizia C: Insulele Feroe (D1), Gibraltar (D2);

Echipele care au rămas în Divizia D: Malta (D1), Letonia (D1), Andorra (D1), Liechtenstein (D2), San Marino (D2).

ACTIVEAZĂ NOTIFICĂRILE

Fii la curent cu cele mai noi stiri.

Urmărește stiripesurse.ro pe Facebook

×
NEWSLETTER

Nu uitaţi să daţi "Like". În felul acesta nu veţi rata cele mai importante ştiri.