LIVE TEXT | Farul Constanța- Șheriff Tiraspol: Elevii lui Hagi au făcut un meci mare

Facebook @ Farul
Farul UCL

Farul Constanţa se duelează cu Sheriff Tiraspol, miercuri, la Ovidiu, în manşa întâi din primul tur preliminar al Ligii Campionilor la fotbal.

UPDATE 12 iulie, ora 22:27 -  Victorie mare pentru Farul. Elevii lui Hagi au prima șansă la calificarea în turul secund

Farul a câștigat cu 1-0 în fața celor de la Șheriff Tiraspol

UPDATE 12 iulie, ora 21.56 - Sheriff domină partida

Șheriff joacă mai bine și ratează o ocazie monumentală în minutul 67.

UPDATE 12 iulie, ora 21.43: GOOOOOOOOOOL FARUL! David Kiki deschide scorul în minutul 56

David Kiki a înscris din interiorul careului după un asisst perfect al lui Alibec.

UPDATE 12 iulie, ora 21.35: A început repriza secundă / Nicio schimbare la pauză

UPDATE 12 iulie, ora 21.20: Pauză la Ovidiu - Farul Constanța - Șheriff Tiraspol 0-0

UPDATE 12 iulie, ora 21.13: Rivaldinho reușește să trimită mingea în poartă. Golul a fost anulat pentru henț

În minutul 40, Rivaldinho a reușit să trimită mingea în poartă dar atacantul brazilian a comis henț, iar golul nu a fost validat

UPDATE 12 iulie, ora 20.54: Farul Constanța presează

Minutul 23: David Kiki a pătrus în careu și a centra în ”buza” porții, mingea a fost respinsă cu greu de portarul moldovenilor

UPDATE 12 iulie, ora 20.40: Sheriff răspunde

În minutul 10, Sheriff a ratat o ocazie bună prin Garananga

UPDATE 12 iulie, ora 20.32: Mazilu ratează o ocazie mare

content-image

În minutul 2, Adrian Mazilu a ratat o ocazie uriașă, singur cu portarul advers

Antrenorul Gheorghe Hagi nu poate conta pe jucători importanţi precum căpitanul Ionuţ Larie şi mijlocaşul Constantin Grameni, iar din lotul pentru acest meci mai lipsesc Kevin Doucoure, Fabio Vianna, Mateus Santos, Nicolae Carnat sau Amine Benchaib.

Sheriff aliniază în primul ''unsprezece'' un singur jucător care reprezintă Republica Moldova, internaţionalul de origine braziliană Luvannor.

Echipele de start:

Farul: 12. Marian Aioani - 25. David Kiki, 3. Mihai Popescu, 21. Kevin Boli, 27. Andrei Borza - 18. Andrei Artean, 16. Dragoş Nedelcu, 6. Tudor Băluţă - 26. Adrian Mazilu, 9. Rivaldinho, 7. Denis Alibec (căpitan). Antrenor: Gheorghe Hagi.

Rezerve: 1. Alexandru Buzbuchi - 5. Diogo Queiros, 8. Ionuţ Vînă, 10. Marco Borgnino, 19. Luca Andronache, 22. Dan Sîrbu, 29. Valentin Dumitrache, 44. Zorhan Bassong, 45. Gustavo Marins, 77. Enes Sali, 80. Nicolas Popescu.

Sheriff: 35. Maxim Koval - 20. Armel Zohouri, 23. Cristian Tovar, 4. Munashe Garananga, 3. Didier Bueno, 16. Kostas Apostolakis - 14. Amine Talal (căpitan), 18. Moussa Kyabou, 8. Joao Paulo Fernandes - 90. Henrique Luvannor, 17. Jerome Ngom Mbekeli. Antrenor: Roberto Bordin.

Rezerve: 1. Victor Straistari, 33. Serghei Paşcenco - 2. Adamou Ibrahim Djibo, 10. Cedric Badolo, 21. Cedric Ngah, 24. Danila Forov, 26. Artiom Dijinari, 27. Vinicius Paiva, 31. Dan-Angelo Boţan, 69. Peter Ademo.

Arbitru: Sander van der Eijk; arbitri asistenţi: Joost van Zuilen, Dyon Fikkert; al patrulea oficial: Marc Nagtegaal (toţi din Olanda)

Arbitru video: Rob Dieperink; arbitru asistent video: Erwin Blank (ambii din Olanda)

Observator UEFA pentru arbitri: Robert Schorgenhofer (Austria), Delegat UEFA: Claude Runavot (Franţa)