LIVE TEXT STEAUA-DINAMO: 1-1 / UPDATE

looktv.ro
steaua dinamo

UPDATE - Steaua București și Dinamo București au terminat la egalitate, 1-1, sâmbătă seara, pe Arena Națională din Capitală.

Pauză Steaua - Dinamo: scor 1-1

- Steaua restabilește balanța acestui derby în minutul 17, scor 1-1, gol marcat de De Amorim. Se anunță un meci spectaculos.

- Dinamo deschide scorul în minutul 11 prin golul lui Rotariu. Steaua - Dinamo: 0-1

Steaua are ocazia să spele ruşinea cu Manchester City (0-5) în derby-ul cu Dinamo, de sâmbătă, ora 21.00.

Echipele de start:

Steaua: Fl. Niță – Enache, Tamaș, Mitrea, Momcilovic – Ad. Popa, N. Stanciu (cpt), Boldrin, Hamroun – Fl. Tănase, De Amorim.
Rezerve: V. Cojocaru – Tudorie, Muniru, Aganovic, Achim, Ov. Popescu, Bourceanu.
Antrenor: Laurențiu Reghecampf

Dinamo: Brănescu – Romera, Nedelcearu, Mevlja (cpt), St. Filip – Hanca, Busuladzic, Palic – D. Rotariu, Gnohere, V. Lazăr.
Rezerve: Penedo – M. Popescu, D. Popa, P. Petre, Vl. Olteanu, I. Șerban, A. Marc.
Antrenor: Ioan Andone

Arbitru: Radu Petrescu (Bucureşti)