Liviu Dragnea forțează demisii din Guvern: Sper că Plumb și Intotero nu ne vor pune într-o situație delicată

Autor: Ionel Dancu

Publicat: 05-04-2019

Actualizat: 05-04-2019

Article thumbnail

Sursă foto: Inquam Photos / Octav Ganea

Liderul PSD Liviu Dragnea a declarat, vineri, că până la începutul campaniei electorale pentru alegerile europarlamentare, cei doi miniștri social-democrați aflați pe lista de candidați trebuie să demisioneze din Guvern.

„Cele doua colege din Guvern, Rovana Plumb (fonduri europene - n.red) si Natalia Intotero (romanii din strainatate - n.red.), eu nu sunt de acord ca ele sa mearga in campania electorala avand la dispozitie infrastructura guvernamentala. Deci inainte de a incepe oficial campania electorala, cele doua colege trebuie sa-si prezinte demisia din Guvern. Am vorbit cu dumnealor inainte de a se adopta listele si sper ca isi vor tine cuvantul si sper ca nu ne vor pune intr-o situatie delicata”, a declarat Liviu Dragnea, aflat într-o vizită de lucru în județul Călărași.

Campania electorală pentru alegerile europarlamentare va începe pe 27 aprilie.

Plumb a afirmat, recent, că va pleca din Guvern când îi va cere partidul.

Citește și: ALERTĂ - Liviu Dragnea, atac dur la Dăncilă şi Toader: 'A fost o greşeală a PSD că a crezut în unii. Doamna prim-ministru trebuie să ia o decizie' .

 

Google News
Comentează
Articole Similare
Parteneri