Los Angeles Lakers, care venea după trei înfrângeri consecutive, a câștigat cu emoții partida disputată în deplasare cu formaţia Toronto Raptors

totalbaschet.ro
LeBron James

Echipa Los Angeles Lakers, care venea după trei înfrângeri consecutive, a reuşit să câştige cu emoţii partida disputată în deplasare cu formaţia Toronto Raptors (scor 128-123 după prelungiri), vineri seara, în Campionatul profesionist nord-american de baschet (NBA), conform Agerpres.

Starul LeBron James a contribuit cu 36 de puncte la succesul lui Lakers, un merit deosebit avându-l însă Russell Westbrook, autorul unui coş de trei puncte în"money time", care i-a salvat pe californieni de la înfrângere şi a dus meciul în prelungiri.

Brooklyn Nets, fără vedeta Kyrie Irving, care nu poate juca la New York fiind nevaccinat, a dispus pe teren propriu, cu 128-123 în faţa formaţiei Portland Trail Blazers. Cel mai bun marcator al gazdelor a fost Kevin Durant, autorul a 38 de puncte, 6 recuperări şi 6 assist-uri.