Lovitură de teatru la Cluj: CFR a pierdut cu Viitorul lui Hagi, deşi conducea cu 1-0 în minutul 86

CFR Cluj

Formaţia FC Viitorul a învins campioana en titre CFR Cluj, duminică, în deplasare, scor 2-1, într-un meci din etapa a şaptea a Ligii I, în care gazdele au condus până în minutul 86, informează news.ro.

Au marcat Ţucudean ’55 pentru CFR Cluj şi Voduţ ’86 şi I. Hagi ‘90+2 (penalti) pentru FC Viitorul.

1-0: Ţucudean a deschis scorul cu o lovitură cu capul.

1-1: Voduţ a egalat cu un şut de la foarte mare distanţă.

1-2: Ianis Hagi a transformat un penalti acordat pentru o intervenţie a lui Mureşan la Voduţ.

CFR Cluj: CFR Cluj: Fernandez, Peteleu (Manea ‘57), Vinicius, Mureşan, Camora - Djokovic, Males, Ioniţă (Tambe ’46) – Mailat (Costache ’65), Ţucudean, Păun. Antrenor: Antonio Conceicao.

FC Viitorul: Buzbuchi - Mladen, Ţîru, Luchin, De Nooijer – Achim (Voduţ ’67), Băluţă, Vînă - I. Hagi, Drăguş (Houri ’79), Măţan (Ciobanu ‘56). Antrenor: Gheorghe Hagi.

Cartonaşe galbene: Males ’45 / I. Hagi ‘87

Arbitri: Ovidiu Haţegan – Octavian Şovre, Sebastian Eugen Gheorghe – Cătălin Popa

Observatori: Liviu Ciubotariu, Viorel Ilinca