Ludogoreț, echipa românilor Keșeru, Grigore și Moți, a învins-o pe Ferencvaros, scor 3-0, în Europa League: Dragoș Grigore, eliminat în minutul 43

Ludogoreț

Ludogoreț, echipa românilor Claudiu Keșeru, Dragoș Grigore și Cosmin Moți, a învins-o, joi seara, pe Ferencvaros, scor 3-0, într-un meci din grupa H a Europa League, anunță MEDIAFAX.

Claudiu Keșeru și Dragoș Grigore au fost tituari la Ludogoreț, iar bulgarii au deschis scorul încă din minutul 1, prin Lukoki. Forster a dus scorul la 2-0 în mediul de la Budapesta, în minutul 40, iar Dragoș Grigore a fost eliminat cu două minute înainte de pauză, după două faulturi sancționate cu cartonaș galben.

Cosmin Moți a fost introdus pe teren la începutul reprizei secunde, iar Forster a punctat pentru 3-0, în minutul 64.

Pentru Ludogoreț a fost a doua victorie consecutivă în grupa H din Europa League, după cea cu ȚSKA Moscova, scor 5-1. Campioana Bulgariei este prima în grupă, cu șase punte, fiind urmată de Espanyol, la două lungimi distanță.

În celălalt meci al grupei, Espanyol a câștigat pe terenul lui ȚSKA Moscova, scor 2-0.