Ludogoreţ Razgrad învinsă de Ferencvaros Budapesta: Cosmin Moţi a primit un cartonaș roșu în minutul 82

Cosmin Moți

Echipa Ludogoreţ Razgrad, cu fundaşul Cosmin Moţi titular şi cu atacantul Claudiu Keşerul intrat după pauză, a fost învinsă, miercuri, pe teren propriu, cu scorul de 3-2 (2-1), de Ferencvaros Budapesta, în manşa a doua a turului I preliminar al Ligii Campionilor, potrivit news.ro.

În tur, campioana Ungariei s-a impus cu 2-1, astfel că va continua în cea mai importantă cupă europeană.

Oaspeţii au marcat prin Kharatin '17, Skvarka '21 şi Nguen '48. Pentru formaţia bulgară au înscris Terziev '24 şi Heister '69 (a).

Jakub Swierczok (Ludogoreţ) a ratat un penalti, în minutul 29. El a fost înlocuit la pauză cu Keşeru, care a primit un cartonaş galben, în minutul 85.

Moţi a fost eliminat în minutul 82, cu roşu direct, pentru un fault dur.

Ludogoreţ va continua în turul al doilea preliminar al Ligii Europa.

În tur, campioana Ungariei s-a impus cu 2-1.