Ludovic Orban IESE la atac: Bugetul să fie aprobat de viitorul Parlament

Autor: Loredana Codruț

Publicat: 06-09-2020

Actualizat: 06-09-2020

Article thumbnail

Sursă foto: Facebook

Bugetul pe anul 2021 ar trebui să fie votat de Parlamentul ales pe 6 decembrie, pentru că el va reflecta voința actuală voință împrospătată a românilor, spune premierul Ludovic Orban, conform Mediafax.

Citește și: NICICUM nu e bine: Consiliul Național al Elevilor a LUAT FOC după ce Guvernul a anunțat că AMÂNĂ revenirea în școli pentru 1 octombrie

„Noi întocmim proiectul de buget. Sigur că aș prefera ca bugetul să fie votat de Parlamentul ales pe 6 decembrie, pentru că el va reflecta voința actuală, împrospătată, a românilor. Va fi o oglindă fidelă, Parlamentul ales pe 6 decembrie, a opțiunilor politice ale românilor”, spune Ludovic Orban.

El spune că, dacă se mobilizează, Parlamentul viitor poate să dezbată și să aprobe bugetul până la sfârșitul anului, astfel încât România să nu fie nevoită să intre în anul viitor fără buget.

Google News
Explorează subiectul
Comentează
Articole Similare
Parteneri