'MĂCEL' la Națională: Săpunaru are 6 dinți rupți, Grigore are fractură nazală, Chipciu are ruptură

gsp.ro
Romania Kazahstan 2

Naţionala lui Christoph Daum s-a făcut de râs în Kazahstan. Nu a reuşit să bată o echipă din lumea a treia a fotbalului. A fost 0-0, dar problemele au fost şi mai mari. Trei jucători au suferit accidentări foarte grave.

Vezi şi: Ce RUŞINE naţională: Tricolorii lui Christoph Daum au fost penibili în Kazahstan

Dragoș Grigore a ieșit în minutul 26 în urma unui duel cu un adversar. Verdictul medicilor este crunt: fractură de piramidă nazală, ceea ce înseamnă că urmează o lunga perioadă de pauză, anunţă sport.ro. Nici Alex Chipciu nu a scăpat mai bine. A fost înlocuit la pauză, după ce a jucat minute bune accidentat. Medicii l-au anuntat că are ruptură musculară.

Vezi și: SURSE - LOVITURĂ de la DNA: un dosar cu adevărat potențial 'exploziv'

Cristian Săpunaru a fost dus la spital la finalul meciului, după ce a continuat cu greu jocul, în urma a două lovituri dure primite în repriza secundă. Prima dată a primit, în săritură, un cot în ceafă. A revenit pe teren, după ce a primit îngrijiri medicale, anunţă Digisport. Peste scurt timp, în minutul 74, a fost lovit violent cu capul în bărbie, în timp ce încerca să blocheze un adversar care avea mingea la picior. A petrecut momente bune căzut pe gazon, dar a reușit să se ridice și să continue. În urma loviturii jucătorul s-a ales cu șase dinți sparți.