Madonna și Elton John au decis să îngroape securea războiului după două decenii

Autor: Anca Flondor

Publicat: 08-04-2025 09:26

Actualizat: 08-04-2025 12:26

Article thumbnail

Sursă foto: theguardian.com

Madonna și Elton John fac pace după o relație tensionată de zeci de ani. Britanicul și-a cerut scuze spunând că a scris un cântec pentru starul feminin. Cântăreața a declarat că a „îngropat securea războiului” cu Sir Elton John și a dat de înțeles că va colabora cu el, după ce l-a urmărit pe cântăreț interpretând alături de Brandi Carlile la Saturday Night Live (SNL), relatează The Guardian.

Relația tensionată datează din 2002, când John a fost citat de CBS News descriind tema ei pentru Die Another Day drept „cea mai proastă melodie Bond”. El a continuat spunând „Madonna, cel mai bun act live? Du-te dracului” pe scena de la Q Awards în 2004 și a acuzat-o că face playback.

Cei doi au făcut o serie de remarci de atunci, dar într-o postare pe Instagram luni, Madonna, al cărei nume complet este Madonna Ciccone, a spus: „În sfârșit am îngropat securea războiului”.

Cântăreața a spus că recenta apariție a lui John la SNL i-a amintit de momentul în care s-a furișat din casa ei în timp ce era la liceu pentru a-l vedea cântând în Detroit, moment pe care l-a descris ca fiind o performanță „de neuitat” care i-a schimbat cursul vieții.

„Întotdeauna m-am simțit ca un outsider în copilărie, iar faptul că l-am văzut pe scenă m-a ajutat să înțeleg că este în regulă să fii diferit, să ieși în evidență, să urmezi drumul mai puțin circulat. De-a lungul deceniilor m-a durut să știu că cineva pe care îl admiram atât de mult își împărtășea public antipatia față de mine ca artist. Nu am înțeles asta. Mi s-a spus că Elton John era invitatul muzical la SNL și am decis să merg”, a spus Madonna.

Cum s-a îngropat „securea războiului”

Madonna a spus că l-a confruntat pe John în culise, unde acesta i-a cerut să îl ierte. Ea a spus că cei doi s-au îmbrățișat apoi, iar pianistul i-a spus că a scris un cântec pentru ea și că vrea să colaboreze.

Ca răspuns la Madonna, John i-a mulțumit pentru că a venit să-l vadă la SNL și pentru că i-a iertat „gura mare”.

El a scris pe Instagram că nu a fost mândru de ceea ce a spus, lăudând campania ei pentru bolnavii de HIV / SIDA în anii 1980 și „munca ei inovatoare”, care a deschis calea pentru o întreagă generație de femei artiste.

El a spus: „Sunt recunoscător că putem merge mai departe. Sunt din ce în ce mai neliniștit de toate diviziunile din lumea noastră în acest moment.”

Google News
Explorează subiectul
Comentează
Articole Similare
Parteneri