Manchester City, egal cu Brighton în restanța din etapa a 32-a din Premier League

calcioefinanza.it
manchester city

Formaţia Manchester City, campioana Angliei, a remizat, miercuri seară, în deplasare, scor 1-1, cu echipa Brighton, într-un meci restant din etapa a 32-a a Premier League.

City a deschis scorul prin Foden, în minutul 25. Pentru Brighton a egalat Enciso, în minutul 38, conform News.ro.

Partida ar fi trebuit să se dispute în aprilie, însă atunci City a jucat în Cupa Angliei. Tot în etapa a 32-a are loc, joi, meciul Manchester United – Chelsea.

Înaintea ultimei etape, Manchester City are 89 de puncte, fiind urmată în top 3 de Arsenal – 81 de puncte şi de Newcastle – 70 de puncte. Brighton este pep 6, cu 62 de puncte.