Manchester City şi Liverpool au obţinut victorii în Premier League. Chelsea a trecut pe locul 3 în clasament

Premier League

Echipele Liverpool şi Manchester City au obţinut victorii, sâmbătă seara, în meciurile susţinute în cadrul etapei a 15-a din Premier League.

Jucând în deplasare cu Wolverhampton, Liverpool s-a impus cu 1-0 prin reuşita lui Divock Origi din minutul 90+4. ''Cormoranii'' au 34 de puncte şi sunt pe poziţia a doua a clasamentului, în timp ce ''lupii" sunt pe 8, cu 21 de puncte, conform news.ro.

Tot în deplasare s-a impus şi Manchester City, 3-1 cu Watford. Raheem Sterling (4) şi Bernardo Silva (31, 63) au marcat pentru "cetăţeni", golul gazdelor fiind reuşit în minutul 74 de Cucho Hernandez.

City este acum lider la zi, cu 35 de puncte, în timp ce Watford este pe 17, cu 13 puncte.

În alte două partide, Newcastle United a învins cu 1-0 pe Burnley, iar Southampton şi Brighton au încheiat la egalitate, 1-1.

Aşa cum se ştie, în primul meci al rundei, West Ham United a învins cu 3-2 pe Chelsea.

Alte partide se vor juca duminică şi luni.

Podiumul este format din Manchester City, Liverpool şi Chelsea, cu 35, 34, respectiv 33 puncte.