Manchester United a înregistrat a zecea victorie consecutivă după ce a învins în deplasare Sheffield United, scor 3-2, în Premier League

Liverpool Manchester United

Sheffield United a rămas fără victorie în Premier League, joi seara, în urma disputării unei restanțe cu Manchester United. Elevii lui Ole Gunnar Solskjaer a câștigat, nu fără emoții, cu 3-2, un meci ce poate intra definitiv în istoria tuturor timpurilor în fotbalul britanic, potrivit Mediafax.

Manchester United a reușit a 10-a victorie în deplasare în Premiere League.

Partida nu a început bine pentru Man Utd, gazdele marcând repede prin McGoldrick (1-0, min. 5). Însă Rashford (1-1, min 26) și Martial (1-2, min. 33) iau adus pe „dracii roșii” în avantaj înainte de pauză.

Mesajul misterios al lui Remus Truică, după condamnare: 'Acesta este prețul când nu te îndoi la ce ți se cere'

Rashford a făcut apoi dubla în debutul reprizei secunde (1-3, min. 51) și soarta meciului părea pecetluită.

Totuși, finalul a fost unul tensionat, gazdele reducând din handicap prin același McGoldrick (2-3, min. 87).

Nu a mai fost timp însă pentru egalare. Manchester Utd urcă în clasament pe locul 5, în zona aglomerată de la vârf, cu un meci mai puțin jucat și cu 23 de puncte, cu doar două mai puține decât Tottenham, ocupanta locului 2.

Această victorie este pentru dracii din Manchester una istorică: 10 victorii în deplasare au legat aceștia în Premier League, stabilind un record ce e aproape imposibil de egalat. Ei nu au mai pierdut un meci disputat pe teren advers din 30 iunie.