Manchester United - Tottenham. Debut pentru Radu Drăguşin în Premier League

Sky Sport
Radu Dragusin

Echipa engleză Tottenham a încheiat la egalitate duminică seara, în deplasare, scor 2-2, cu Manchester United, în etapa a 21-a din Premier League. La Tottenham a debutat şi fundaşul român Radu Drăguşin, notează news.ro.

Manchester United a început excelent meciul de pe Old Trafford, cu un gol marcat în minutul 3, de Rasmus Hojlund. În minutul 19 londonezii au egalat prin Richarlison, care a primit de la Pedro Porro. Gazdele au terminat prima repriză în avantaj, după golul lui Marcus Rashford, din minutul 40.

Tottenham a egalat imediat după startul reprizei secunde, prin Rodrigo Betancur, în minutul 46 şi acesta a fost scorul final. Radu Drăguşin a debutat în Premier League, fiind trimis în teren de antrenorul Ange Postecoglou în minutul 85, în locul lui Oliver Skipp. Drăguşin a jucat timp de 11 minute, meciul având şase minute de prelungire.

În clasament, Tottenham se află pe locul 5, cu 40 de puncte, iar Manchester United este pe locul 7, cu 32 de puncte.