Marius Copil, eliminat din turneul de la Mouilleron le Captif, după ce a fost învins, în sferturile de finală, de Jannik Sinner

Marius Copil

Marius Copil (90 ATP) a fost eliminat din turneul de la Mouilleron le Captif, după ce a fost învins, în sferturile de finală, de Jannik Sinner (127 ATP), cu scorul de 6-3, 1-6, 4-6, potrivit news.ro.

În primul set, Copil a reușit două mingii de break în fața lui Sinner și a reușit să se impună cu 6-3. În setul secund, românul a avut o evoluție slabă, pierzând două servicii. Jannik Sinner a revenit în joc, câștigând setul cu 6-1. În setul decisiv, Sinner a reușit două mingii de break, reușind să câștige partida după aproximativ o oră și 55 de minute.

În semifinale, Jannik Sinner îl va întâlni pe câștigătorul partidei dintre Mathias Bourgue (247 ATP) și Dennis Novak (124 ATP).