Marius Şumudică e zeu în Turcia: Kayserispor a învins-o pe Antalyaspor, cu 3-1, în prima manșă a Cupei

Marius Șumudică

Formaţia Kayserispor, antrenată de Marius Şumudică şi la care sunt legitimaţi Cristian Săpunaru şi Silviu Lung Jr., a învins, miercuri, pe teren propriu, cu scorul de 3-1, echipa Antalyaspor, în prima manşă a optimilor de finală ale Cupei Turciei. De la echipa oaspete au fost eliminaţi doi jucători pe final.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Umut Bulut ’52, Deniz Turuc ’55 şi Ryan Mendes ’88. Pentru Antalyspor a înscris Deniz Kadah, în minutul 5.

În minutul 90, de la Antalyaspor a fost eliminat Diego Angelo, iar un minut mai târziu a primit cartonaş roşu şi Maicon.

Săpunaru a evoluat pe toată durata partidei şi a primit un cartonaş galben în minutul 66. Lung a fost rezervă.

Returul optimilor Cupei Turciei este programat la 16, 17 şi 18 ianuarie.