Meci spectaculos în Cupa Germaniei: Bayern Munchen a învins Leipzig la loviturile de departajare şi a acces în optimi - VIDEO

Bayern Munchen

Formaţia Bayern Munchen a învins, miercuri, scor 5-4, la loviturile de departajare, echipa Leipzig şi s-a calificat în optimile Cupei Germaniei.

La finalul celor 90 de minute şi a celor două reprize de prelungiri, scorul a fost egal, 1-1, anunță News.ro.

Forsberg din penalti a deschis scorul pentru Leipzig în minutul 68, Thiago Alcantara egalând pentru Bayern în minutul 73.

Leipzig a evoluat cu un jucător mai puţin din minutul 54, când a fost eliminat Nabi Keita.

Bayern a reuşit să se impună al loviturile de departajare, scor 5-4.