Meciul dintre Glasgow Rangers şi Napoli, programat marţi seara în etapa a 2-a a grupelor Ligii Campionilor, a fost amânat pentru miercuri, 14 septembrie, a anunţat duminică UEFA, potrivit Agerpres.
"Am decis amânarea cu 24 de ore a partidei din cauza lipsei personalului de securitate de pe Ibrox Park, aşa cum a comunicat clubul gazdă, în contextul în care acesta este angrenat în mare parte în asigurarea bunei desfăşurări a ceremoniilor de înmormântare a reginei Elisabeta a II-a a Marii Britanii", menţionează UEFA.
În plus, UEFA a precizat că la meciul de miercuri seara nu vor putea fi prezenţi pe stadion fani italieni, aşa cum nici în partida retur nu vor face deplasarea fani ai echipei scoţiene.
Aşa cum se ştie, în prima etapă din Grupa A, Glasgow Rangers a pierdut cu 4-0 în deplasare partida cu Ajax Amsterdam, în timp ce Napoli s-a impus acasă, cu 4-1, în faţa lui Liverpool.
Meciul Glasgow Rangers - Napoli, din grupele Ligii Campionilor, amânat pentru miercuri
Explorează subiectul
Articole Similare

3
Arest preventiv pentru șoferul implicat în accidentul mortal din anturajul lui Anthony Joshua
3

19
Domen Prevc se impune la Garmisch-Partenkirchen, în Turneul celor Patru Trambuline
19

29
Tsitsipas, dezvăluire șocantă: 'M-am gândit să mă retrag'
29

32
Alexandru Dedu intră în cursa pentru președinția Federației Române de Handbal
32

16
Unirea Slobozia a anunţat transferul internaţionalului moldovean Teodor Lungu
16

26
Arina Sabalenka cere revanșă în duelul cu Nick Kyrgios din 'Bătălia sexelor'
26

27
Fostul star Carlos Tevez denunță scheme de spălare de bani în Federația Argentiniană de Fotbal
27

31
Roberto Carlos clarifică informațiile despre starea sa de sănătate: 'Nu am avut un atac de cord'
31

20
Buffalo Sabres egalează recordul francizei cu a zecea victorie consecutivă în NHL
20

50
Sfârșit de drum pentru Enzo Maresca la Chelsea
50

34
Stefanos Tsitsipas, aproape de retragere din cauza unei accidentări la spate: 'M-am speriat pentru cariera mea'
34

39
Nadia Comăneci a transmis un mesaj, la cumpăna dintre ani: Te aşteptăm 2026, cu speranţă şi încredere
39

34
Emanuel „Mani” Gyenes va participa din nou la Raliul Dakar
34

















Comentează