Meciurile amicale ale echipelor din Liga I: FCSB, 4-0 cu SR Braşov; Universitatea Craiova, 0-0 cu Qarabag

Inquam Photos / Bogdan Buda
Inquam coregrafie FCSB steaua

Formaţia FCSB a învins, marţi, cu scorul de 4-0, echipa AS SR Braşov, într-un meci amical disputat pe stadionul Silviu Ploeşteanu, la Braşov.

Golurile au fost marcate de Planic ‘4, Tănase ‘6, ’57 şi Dumitru ‘90+2.

Tehnicianul Bogdan Andone a folosit următorul prim “11”: Bălgrădean – Belu, Bălaşa, Planic, J. Morais - Filip, Pintilii, Oaidă - Moruţan, Hora, Tănase.

Tot marţi, Universitatea Craiova a remizat cu Qarabag, scor 0-0, în cantonamentul din Austria.

Universitatea Craiova în prima repriză: 13. Pigliacelli – 27. Martic, 26. Acka, 6. Kelic – 11. Bancu (cpt.) – 23. Constantin, 8. Mateiu, 14. Qaka – 22. Bărbuţ, 29. Fortes, 33. Mihăilă (Bîrzan, min. 12).

Universitatea Craiova în repriza a 2-a: 13. Pigliacelli (1. Popescu, min. 60) – 28. Vlădoiu, 4. Hreniuc, 26. Acka (Kelic, min. 70), 21. Borţa – 23. Constantin (Mateiu, min. 75), 5. Şerban, 15. Popescu – 37. Bîrzan (Bărbuţ, min. 78), 9. Roman, 7. Baiaram.

Marţi a disputat o partidă amicală în Austria şi FC Botoşani, care s-a impus cu scorul de 4-0 în faţa echipei SC Schwaz.