Mihăilă şi Man au pierdut în Serie B: Parma a fost învinsă de Ternana, scor 3-2, iar Mihăilă a ieşit accidentat, în minutul 12

digisport.ro
valentin mihaila

Echipa italiană Parma a fost învinsă sâmbătă pe teren propriu, scor 2-3, de către echipa Ternana, într-un meci din etapa a cincea din Serie B. Man şi Mihăilă au fost titulari, iar Mihăilă a ieşit accidentat, în minutul 12, conform news.ro.

Atacantul român Valentin Mihăilă a intrat ca titular în echipa Parmei, alături de Dennis Man, dar a cerut schimbare după doar 12 minute, acuzând probleme fizice. El a fost înlocuit de Cristiano Ansaldi.

Golurile partidei au fost înscrise de Enrico del Prato (min. 31) şi Roberto Inglese (min. 51) pentru Parma, respectiv Coulibaly (48), Donnaruma (67) şi Corrado (86) pentru Ternana.