Mircea Vintilă, Zoia Alecu şi Maria Gheorghiu - joi, la Gala Folk "Om bun", la Sala Palatului

Autor: Ionel Dancu

Publicat: 12-10-2023

Actualizat: 12-10-2023

Article thumbnail

Sursă foto: stiridecluj.ro

Mircea Vintilă, Emeric Imre, Zoia Alecu şi Maria Gheorghiu vor urca joi pe scena Sălii Palatului, de la ora 19,00, la Gala Folk "Om bun" 2023, conform Agerpres.

Cu o tradiţie de 12 ani, gala reuneşte şi în acest an, într-un spectacol de excepţie, personalităţi marcante ale vieţii artistice româneşti, artişti care au făcut istorie în industria muzicală.

În spectacol vor fi prezenţi, de asemenea, Dinu Olăraşu, Magda Puşcaş, Walter Ghicolescu, Radu Gheorghe, Cosmin Vaman şi Daniel Iancu. Prezentator va fi Dana Panduru, iar regia artistica este semnată de Cosmin Man.

"Muzica folk este pentru români una de suflet, deoarece îmbină armonios vocile puternice, poezia, mesajul şi linia melodică. Publicul de toate vârstele se regăseşte cu uşurinţă în muzica folk şi participă cu totul la spectacol, ceea ce face concertele speciale, fiind concerte de stare. Ultimul spectacolul ţinut în 2023 la Sala Palatului a fost sold-out şi atât publicul, cât şi criticii l-au considerat 'fabulos'", se arată în pagina de Facebook a evenimentului.

Spectacolul, care marchează 13 ani de Folk Bun, va fi un eveniment de cea mai înaltă ţinută artistică, care reuneşte adevărate legende ale muzicii româneşti, precizează sursa citată.

Google News
Explorează subiectul
Comentează
Articole Similare
Parteneri