Mlada Boleslav a învins Sparta Praga, scor 4-3, în runda 5 a campionatului Cehiei

descopera.ro
fotbal minge

Mlada Boleslav s-a impus, duminică, în fața echipei Sparta Praga, cu scorul de 4-3, în etapa a cincea a campionatului Cehiei, potrivit Mediafax.

Mlada Boleslav a deschis scorul, în minutul 17, Mesanovic reușind să transforme un penalty. Sparta Praga a egalat, în minutul 29, prin golul lui Hancko. Mlada Boleslav a trecut din nou în avantaj pe tabela de marcaj, după ce Mesanovic a înscris al doilea gol, în minutul 38. Sparta a egalat, în minutul 74, prin golul lui Tetteh, însă doar un minut mai târziu, Mlada Boleslav a trecut din nou în avantaj, tot printr-un gol marcat de Mesanovic. Bucuria celor de la Mlada Boleslav nu a durat mult, Sparta Praga reușind, pentru a treia oară, egalarea, prin golul lui Kozak, din minutul 86. După doar un minut de la intrarea în teren, Budinsky a marcat, în minutul 90+3, al patrulea gol pentru Mlada Boleslav.

Echipele de start:

Mlada Boleslav: Seda – Krapka, Takacs, Pudil, Marco Tulio – Bucha, Matejovsky (Budinsky 90+2), Hubinek, Fulnek (Ladra 83) – Wagner (Klima 63), Mesanovic

Sparta Praga: Niță – Sacek, Stetina, Costa, Hancko – Moberg Karlsson (Hasek 46), Travnik, Krejci, Kanga (Tetteh 62), Plavsic – Kozak

În următoarea etapă, Mlada Boleslav va evolua împotriva echipei Jablonec, în timp ce Sparta Praga o va înfrunta pe Ostrava.