Modificări de ultimă oră în ședința CSAT: Florian Coldea nu participă / VIDEO

Autor: Alexandra Cruceru, Redactor

Publicat: 27-09-2016

Actualizat: 27-09-2016

Article thumbnail

Sursă foto: stiripesurse.ro

Şefii SRI, Eduard Hellvig şi Florian Coldea, nu participă la ședința CSAT de marți. Potrivit biroului de presă SRI, directorul SRI şi prim-adjunctul SRI, Florian Coldea, sunt în afara țării, într-o vizită de lucru pentru îndeplinirea unei misiuni a SRI.

De asemenea, şedinţa Consiliului Suprem de Apărare a Ţării are loc fără prezența directorului SIE, Mihai Răzvan Ungureanu, care și-a depus luni demisia. Totodată, este prima şedinţă ordinară a CSAT la care participă şi noul ministru al Afacerilor Interne, Dragoş Tudorache.

Sistemul de sănătate şi starea de sănătate a cetăţenilor, migraţia, securitatea cibernetică a instituţiilor publice şi implementarea deciziilor adoptate la Summitul NATO de la Varşovia sunt doar câteva dintre temele anunţate a fi discutate în şedinţa CSAT.

Google News
Explorează subiectul
Comentează
Articole Similare
Parteneri