Monica Niculescu, eliminată în turul al doilea al China Open

Monica Niculescu

Jucătoarea Monica Niculescu, locul 65 WTA, a fost învinsă, miercuri, cu scorul de 6-3, 6-2, de chinezoaica Shuai Peng, locul 25 WTA, în turul al doilea al China Open.

Niculescu şi-a câştigat doar o dată serviciul în acest meci, la scorul de 1-5 în setul secund, şi s-a înclinat în faţa adversarei după o oră şi 39 de minute, anunță News.ro.

Calificarea în turul doi la Beijing este recompensată cu 34.744 de dolari şi 65 de puncte.

Pe arena centrală de la Beijing, pe care s-a disputat acest meci, urmează întâlnirea Simona Halep - Maria Şarapova.