Naționala României U16 a pierdut meciul cu Polonia, scor 1-2, în Turneul celor 4 Națiuni

news.ro
nationala romania

Reprezentativa Under 16, pregătită de Adrian Văsâi, a fost învinsă, joi, cu scorul de 2-1, de selecţionata similară a Poloniei, în al doilea meci din cadrul Turneului celor 4 Naţiuni, pe care România îl găzduieşte în această săptămână, informează frf.ro.

Reprezentativa Under 16, pregătită de Adrian Văsâi, a disputat joi, 9 mai, al doilea meci din cadrul Turneului celor 4 Naţiuni, pe care România îl găzduieşte în această săptămână.

Tricolorii au pierdut la limită meciul cu Polonia, după ce au condus din minutul 44, graţie reuşitei lui Sebastian Nechita. Însă, ”dubla” lui Kusztal din minutele 71 şi 81 a adus victoria polonezilor.

Următorul meci al României este progamat sâmbătă, de la ora 11:00, contra Croaţiei, relatează News.ro.

În primul joc al zilei, selecţionata Croaţiei a învins cu 2-1 Norvegia. Golurile croaţilor au fost înscrise de Romac (40+1), Ivanovic (68), iar pentru Norvegia a înscris Arnstad, din penalty.

Miercuri seara, la finalul antrenamentului, jucătorii şi staff-ul echipei naţionale l-au sărbătorit pe Dumitru Moraru, antrenorul cu portarii, care a împlinit 63 de ani şi pe Gabriel Dănuleasa, care a împlinit vârsta de 16 ani.