Napoli a terminat la egalitate, scor 0-0, cu Chievo, în etapa a XIII-a din Serie A

facebook.com
Serie A

Napoli a terminat la egalitate, scor 0-0, cu Chievo, într-un meci disputat, duminică, pe teren propriu, în etapa a XIII-a a campionatului italian Serie A, informează news.ro.

În alte două partide disputate de la ora 16.00, Bologna a remizat, acasă, tot 0-0, cu Fiorentina, iar Empili a învins, pe teren propriu, cu scorul de 3-2, pe Atalanta.

În acest ultim meci, oaspeţii au condus cu 2-0, prin reuşitele lui Freuler '33 şi Hateboer '40. Apoi La Gumina '42 şi Masiello '77 (autogol) au egalat, înainte ca Ilicici (Atalanta) să vadă cartonaşul roşu, în minutul 84. Golul victoriei gazdelor a fost marcat de Matias Silvestre, în minutul 90+1.

Aflată pe locul I, Juventus se distanţează în clasament, având 37 de puncte. Napoli se menţine pe locul 2, cu 29 de puncte, urmată de Inter MIlano, cu 28 de puncte.

Două meciuri importante mai sunt programate duminică, Lazio - AC Milan, de la ora 19.00, şi derbiul genovez, Genoa - Sampdoria, de la ora 21.30.