Napoli se menţine pe primul loc în Serie A, după 1-0, pe teren propriu, cu cei de la SPAL

Getty Images
Vlad Chiricheș Napoli

Echipa de fotbal Napoli se menţine pe primul loc în Serie A, după victoria cu 1-0 obţinută duminică pe teren propriu în faţa celor de la SPAL.

Singurul gol al partidei a fost marcat în prima repriză, în minutul 6, de brazilianul Allan, scrie agerpres.ro.

Vezi golul AICI

În derbyul torinez, Juventus a învins în deplasare cu 1-0 pe Torino, prin reuşita lui Alex Sandro, din minutul 33.

Tot duminică, Benevento a învins cu 3-2 pe Crotone, iar Bologna a trecut cu 2-1 de Sassuolo.

Duminică seara se vor mai juca Atalanta - Fiorentina şi AC Milan - Sampdoria, iar luni Lazio va întâlni pe Verona.

În clasament, Napoli este lider, cu 66 puncte, urmată de Juventus Torino, 65 puncte şi AS Roma, 50 puncte.