Naţionala Italiei a terminat la egalitate, scor 1-1, partida amicală disputată cu Ucraina

națională Italia

Naţionala Italiei a terminat la egalitate, scor 1-1 (0-0), partida amicală disputată, miercuri, la Genova, cu Ucraina, scrie news.ro.

Bernardeschi a deschis scorul în minutul 55, pentru gazde, dar Malinovski a egalat şapte minute mai târziu.

Meciul a fost întrerupt în minutul 43, iar spectatorii au aplaudat în semn de omagiu pentru cele 43 de victime ale prăbuşirii Podului Morandi, în august.

Acesta a fost al cincilea meci consecutiv fără victorie pentru squadra azzurra. Italia, care nu a participat la turneul final al Cupei Mondiale din Rusia, a câştigat doar un meci în 2018, un amical cu Arabia Saudită, scor 2-1, în 28 mai. De atunci, jucătorii antrenaţi de Roberto Mancini au înregistrat două înfrângeri şi trei rezultate de egalitate.

Următorul meci al selecţionatei italiene va fi duminică, la Chorzow, cu Polonia, în Liga Naţiunilor.