Newcastle United şi Leeds United au remizat, vineri seara, scor 1 - 1, în etapa a 5-a din Premier League

Premier League

Echipele Newcastle United şi Leeds United au remizat, vineri seara, 1-1, în prologul etapei a 5-a din Premier League.

Pe St. James' Park, După ce Raphinha, de la oaspeţi, a deschis scorul în minutul 13, Allan Saint-Maximin a egalat în minutul 44 stabilind scorul final al partidei.

Cu 2 puncte acumulate până acum, Newcastle rămâne pe locul 18 (din 20), în timp ce Leeds United este pe poziţia 16, cu 3 puncte, conform agerpres.

Restul partidelor etapei vor avea loc sâmbătă şi duminică, capul de afiş fiind derby-ul londonez dintre Tottenham şi Chelsea de duminică seara.

Momentan, lider este Manchester United, urmată de Chelsea şi Liverpool, toate cu câte 10 puncte.