NHL - Meci spectaculos la Madison Square Garden

sportgalati.com
hochei galati
Rangers, gazda acestei partide, a condus cu 2-0 după primele cinci minute de joc, însă Devils a reuşit să restabilească egalitatea până la finalul primei reprize, iar apoi a preluat conducerea pe tabelă în repriza secundă, impunându-se în final la o diferenţă de două goluri.

Aceasta este a zecea victorie consecutivă în deplasare pentru New Jersey Devils, care a urcat pe prima poziţie a clasamentului Conferinţei de Est a NHL, distanţându-se la două puncte de Boston Bruins.

Devils este a opta echipă din istoria NHL şi prima după Minnesota Wild, în sezonul 2014-2015, care câştigă cel puţin zece meciuri consecutive în deplasare, conform site-lui oficial al Ligii nord-americane.