Nicolae Dică: 'Mă bucur că băieţii au înţeles mesajele mele şi au avut o atitudine bună'

Nicolae Dică

Tehnicianul formaţiei FCSB, Nicolae Dică, a declarat joi seară, după meciul cu ACS Poli Timişoara, scor 3-0, că îl bucură atitudinea jucătorilor săi şi că speră ca echipa să se impună în restul partidelor din acest an.

"Ştiam că o să avem un meci greu, că ei o să aibă ambiţie pentru că i-am bătut în campionat cu 7-0. Mă bucur că băieţii au înţeles mesajele mele, au avut o atitudine bună şi am câştigat. Am folosit foarte mulţi copii, dar mă bucur că ei au arătat în seara asta că merită să fie la această echipă. Dar până la urmă pentru mine important este campionatul. Dar ne dorim să câştigăm şi Cupa. Sper ca acesta să fie un restart al echipei, să reuşim să legăm victorii până la sfârşitul acestui an. Este păcat ca în două săptămâni să dăm cu piciorul la ce am realizat în cinci luni. Sper ca acest meci să fie un început bun pentru noi", a spus Dică la Pro X.

Formaţia FCSB s-a calificat, joi seară, în sferturile de finală ale Cupei României, trecând în optimi de ACS Poli Timişoara, în deplasare, scor 3-0. Gazdele au încheiat jocul în inferioritate numerică, după ce Andrei Artean a fost eliminat.

Golurile au fost marcate de Gnohere '34 (penalti), Golofca '55 şi Daniel Benzar '90+2.

În minutul 81, de la ACS Poli Timişoara a fost eliminat Andrei Artean.