Primarul general al Capitalei, Nicușor Dan, a confirmat, ieri, faptul că va candida ca independent la alegerile viitoare pentru București, cu susținerea partidelor care își doresc acest lucru.
Vezi și: PSD mută înainte de anul electoral - A luat încă un primar de municipiu și negocierile continuă
El a precizat că vrea să continue proiectele începute. Nicușor Dan dă asigurări că iarna aceasta va fi mai bine decât în anii precedenți în ceea ce privește asigurarea agentului termic, pentru că vor fi finalizați 50 km de conductă din rețeaua de termoficare, iar Centrala Titan va echilibra sistemul în zona de nord-est a orașului.
Nicușor Dan a participat ieri, în ultimul sfârșit de săptămână din cadrul proiectului "Străzi deschise", la evenimentul organizat pe strada Pucheni din Sectorul 5.
Comentează