Noroc pentru tricolori: Surpriză IMENSĂ în grupa României

Robert Lewandowski

România n-a câştigat la Astana, în faţa Kazhstanului, dar remiza tricolorilor n-a fost cea mai mare surpriză din grupa noastră.

Polonia a fost la un pas să se împiedice pe teren propriu de naţional Armeniei, deşi acesta a jucat din minutul 30 cu un om mai puţin.

Armeanul Andonian a fost eliminat pentru două cartonaşe galbene primite în minutele 28 şi 30, iar apoi, în minutul 40 coechipierul său, Mkoyan a marcat în propria poartă În minutul 40. Hakoyan a restabilit egalitatea în minutul 50 după care armenii au rezistat eroic până în al cincilea minut de prelungire, când Lewandowski a adus victoria gazdelor, într-un moment în care nimeni nu mai spera la ea, anunță Adevărul.ro.

Surpriza serii s-a produs la Copenhaga, unde Danemarca a pierdut surprinzător, scor 0-1 cu Muntenegru. Unicul gol al meciului a fost marcat în minutul 32 de Beqiraj.