Premierul Ludovic Orban l-a numit, luni, consilier onorific pe Remus Borza.
Potrivit unei decizii a premierului, publicată luni în Monitorul Oficial, lui Remus Adrian Borza i s-a acordat calitatea de consilier onorific al prim-ministrului, iar activitatea acestuia este neremunerată.
Remus Borza este deputat de Braşov şi a fost ales pe listele ALDE. El a mai fost consilier onorific al unui alt prim-ministru şi anume, Viorica Dăncilă.
Potrivit site-ului Camerei Deputaţilor, din 3 iunie 2019 Remus Borza activează în grupul parlamentar al PSD, fără adeziune.
Numire SURPRIZĂ: Noul consilier al lui Orban, fostul consilier al lui Dăncilă
Explorează subiectul
Articole Similare

1.781
Se dechid porțile abundenței pentru aceste 3 zodii: viața lor se poate transforma radical în următoarele șapte zile
1.781

161
Retrospectivă: piața petrolului între șocuri geopolitice și teama de surplus
161

206
Redacția stiripesurse.ro vă urează un An Nou fericit!
206

573
Hidroelectrica întârzie facturile din ianuarie 2026. Ce trebuie să știe clienții
573

320
Cupa Africii: Camerun și Coasta de Fildeș câștigă, tabloul optimilor este complet
320

773
Italia, Spania, Irlanda sau Scoția vând case la preț redus: Oamenii primesc bani să se mute aici
773

230
2025 a fost un an de glorie pentru aur și argint. Cum va evolua prețul lor în 2026
230

457
Șase luni decisive la Energie: Bogdan Ivan spune că a stabilizat piața și a evitat un șoc major pentru economie
457

1.772
VIDEO 'Luptă pentru o bucată de pâine' - Protestele iau amploare în Iran din cauza scumpirilor. Clădire guvernamentală atacată, autoritățile avertizează cu 'răspuns ferm'
1.772

1.897
România urcă în topul economiilor mondiale: Ce loc ocupă în 2025
1.897

1.424
'Războiul bate la porțile Europei' - Friedrich Merz avertizează: 2026 va testa securitatea și unitatea continentului
1.424

1.072
VIDEO Cu mașina pe pârtie - Un șofer s-a rătăcit și s-a trezit printre sănii, în stațiunea Parâng
1.072

5.524
'Își făcea deja bagajele' - Lukașenko dezvăluie avertismentul secret pentru Putin. Ce spune despre atacul cu drone de la reședința acestuia
5.524
















Comentează