Nurnberg a terminat la egalitate meciul cu Bayern Munchen, în Bundesliga

Bayern Munchen

Bayern Munchen a remizat contra lui Nurnberg, scor 1-1, în runda cu numărul 31 din Bundesliga, formaţia lui Niko Kovac nereuşind astfel să profite de eşecul Borussiei Dortmund din această rundă, relatează Mediafax.

După o primă repriză fără gol, Nurnberg a deschis scorul în minutul 48, graţie unui şut excelent expediat de Pereira, de la marginea careului mare. Kovac a mutat imediat ofensiv, iar Serge Gnabry a restabilit egalitate cu un sfert de oră înaintea încheierii timpului regulamentar.

Bayern putea pleca fără niciun punct din deplasarea de la Nurnberg, după ce puştiul Alphonso Davies l-a faultat în careu pe Margreitter, în minutul 90, iar arbitrul a dictat penalty. Leibold a ratat de la punctul cu var, trimiţând mingea în bară. În minutul 90+5, Bayern putea obţine victoria care i-ar fi asigurat într-o proporţie destul de mare titlul de campioană, însă Kingsley Coman a ratat din postura de 1v1 cu portarul advers.

Nurnberg (4-1-2-3): Mathenia - Bauer (88' Ilicevic), Muhl, Ewerton, Leibold - Erras - Behrens, Lowen (82' Margreitter) - Pereira, Ishak (72' Tillman), Kerk